budowa domu

Serce domu to kuchnia! Przyłóż do niego szczególną wagę, a odpłaci Ci się użytecznością i designem!

Data dodania: 04-10-2017

O tym, że kuchnia jest centrum dowodzenia każdego domu wie każdy. Niewątpliwie można powiedzieć, że należy zwrócić szczególną uwagę do wyposażenia i projektu tego pomieszczenia. Pamiętaj, że liczy się nie tylko design – praktyczność w kuchni nabiera szczególnego znaczenia. Czy wiesz, że idealna kuchnia jest taki pomieszczeniem, które zapewni Ci jak najwyższy komfort pracy w niej? Dwa najmodniejsze sposoby aranżacji tego pomieszczenia to kształt litery L lub U. W poniższym artykule zajmujemy się kwestiami wyboru oraz ustawności mebli oraz urządzeń kuchennych w projekcie domu, który uwzględnia kuchnię o kształcie L. Dzięki nam, Twoje gotowanie nabierze nowego, wygodnego wymiaru!

Która kuchnia będzie idealne dla kształtu L?

Nie wiesz, czy projekt domu, który posiadasz będzie dobry dla ustawienia kuchni w kształt litery L? Podpowiemy Ci, że idealnie do tego celu nadają się pomieszczenia, które są zdecydowanie dłuższe i węższe. Kuchnie o tym kształcie idealnie sprawdzą się w przypadku mieszkań w blokach, jednak z powodzeniem zaadaptujesz ją także w domu, który budujesz. Kolejny plus tego typu ustawienia, to rodząca się możliwość adaptacji kąta jadalnego, w którym ustawisz wygodny stół oraz kilka krzeseł dla siebie i najbliższych. Pamiętaj o tym, że głównym miejscem kuchni tego typu będzie dużych rozmiarów blat, pełniący funkcje pomocnicze. Krótsza część pomieszczenia będzie z kolei przemyślanym miejscem na urządzenia kuchenne, takie jak piekarnik. To właśnie tam będzie Twój obszar gotowania i pieczenia.

Aranżując główne elementy Twojej kuchni, pamiętaj o podziale na specjalne strefy, w których będziesz mógł przechowywać zapasy (lodówka), zmywać (zmywarka oraz zlew), a także gotować (płyta, piekarnik). Najlepiej, jeśli od lewej strony kuchni umieścisz odpowiedniej kolejności lodówkę oraz szafki spożywcze, kolejno miejsce na zmywanie, a na końcu to w którym zamierzasz gotować. To stwarza dużo efektywniejsze warunki pracy, która stanie się dla Ciebie wygodna jak nigdy wcześniej!

Otwórz kuchnię na salon!

Otwarte i obszerne przestrzenia, to niezbędny element prawie każdego nowoczesnego projektu domu. Aby osiągnąć taki efekt, możemy na przykład wybrać kuchnię otwartą na salon, która tym samym stanie się aneksem. Także tego typu rozwiązanie może być urządzone w myśl kształtu L. Blat roboczy warto w takim przypadku wykorzystać jako element przyjęć – to doskonałe miejsce do umiejscowienia bufetu lub przystawek dla naszych gości.

Mamy nadzieję, że przedstawiliśmy Ci wystarczająco przekonujące zalety projektu kuchni o układzie litery L. Budowa domu, zarówno w Szczecinie, jak i na obszarze reszty kraju wiąże się z dużym wysiłkiem, dlatego pragniemy Ci go jak najbardziej ułatwić!

budowa domów szczecin