budowa domu

Parter czy piętro? Wybór na lata należy do Ciebie!

Data dodania: 04-10-2017

Planując w najbliższym czasie budowę domu, jedną z podstawowych rzeczy, z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć będzie wybór najlepszego projektu budowlanego, który odpowie na nasze wszystkie najważniejsze potrzeby.  Z pewnością otrzymamy możliwość wyboru domu parterowego. Jest to rozwiązanie z pewnością uniwersalne i znajdziesz je w katalogach większości deweloperów. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy listę za i przeciw projektowi domu parterowego.

Ograniczenia nie będą Cię dotyczyć!

Lubisz wchodzić po schodach? O ile nie jesteś sportowcem lub pasjonatem sportu – z pewnością nie jest to Twoja ulubiona czynność. Wyobraź sobie, że każdego dnia musisz pokonywać nieliczoną ilość razy kilkanaście schodów, aby dojść do niektórych z pokojów. Projekt domu parterowego wyklucza takie problemy i utrudnienia. To właśnie sprawia, że budowa domu bez piętra jest świetnym rozwiązaniem dla osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi, które pozostaną częścią domowej wspólnoty.

Idealny dom musi być łatwo dostępny!

Zastanawiasz się, jakie jeszcze zalety może mieć budowa domu parterowego? Pomyśl tylko o bliskości natury, który Cię czeka! Bliska okolica ogrodu, który znajduje się przy domu ucieszy każdego domownika. Z domu parterowego łatwo dostaniesz się także w każdy zakamarek podwórka – jeśli projekt jest odpowiedni, nawet z różnych pomieszczeń. Jeśli jesteś fanem ogrodów i uwielbiasz przy nich pracować, istotną informacją może okazać się fakt, że dom parterowy nie będzie tworzył cienia dla roślin.

Czas budowy ograniczony do minimum!

Czy wiedziałeś o tym, że budowa domu parterowego jest znacznie szybsza niż piętrowego? Unikasz też całej masy problemów, które mogą wyniknąć z wyboru projektu domu wyposażonego w piętro. Dom parterowy charakteryzuje się małym skomplikowaniem projektu, mniejszymi kosztami na fundamenty, a także ograniczeniem obciążenia stropu. Nie musisz również montować schodów czy balkonów dzięki czemu znowu oszczędzasz.

Koszty eksploatacji

Jeśli liczysz, że dom parterowy może oznaczać mniejsze koszty utrzymania – musimy Cię rozczarować. Są one na podobnym poziomie, co dom parterowy. Dom piętrowy generuje większe koszty ogrzewania przed dużą powierzchnię, budynek parterowy z kolei posiada większą ilość pomieszczeń, przez co doprowadzenie do nich ciepła może być znacznie utrudnione.

Mniejsza, większa? Wybór działki.

Warto przytoczyć jeszcze jedną wadę – chcąc wybudować dom parterowy musimy liczyć się z większymi kosztami zakupu działku, na której zostanie zrealizowany nasz projekt domu. Wynika to z faktu, że przestrzeń, która składa się na dom zlokalizowana jest na jednym poziomie, przez co powiększa go. Właśnie dlatego warto powierzyć projekt domu w Szczecinie prawdziwym fachowcom, którzy w optymalny sposób dopasują go do Twoich możliwości i wymagań.

projektowanie domów szczecin