budowa domu

Przestań słuchać dobrych rad, czyli wnętrzarskie mity!

Data dodania: 10-05-2018

Jeżeli jesteś właśnie w trakcie takiego wydarzenia, jak budowa domu, lub już go urządzasz – z pewnością nie raz słyszałeś dobre rady od osób, które mają to już za sobą i są bardzo „doświadczeni”. Część z nich rzeczywiście wiąże się z sytuacjami, które przerobili w trakcie budowy, warto jednak pamiętać, aby nie brać do siebie wszystkiego, co usłyszymy od rodziny czy znajomych. Nie traktuj ich bezkrytycznie i pamiętaj, że to niekoniecznie będą dobre rady. Projekt domu powinieneś omówić ze specjalistą w swoim fachu, a nie z wujkiem, który 30 lat temu postawił dobudówkę. Zbyt duża ilość dobrych rad wywoła w twojej głowie mętlik, a w efekcie wymarzony dom stanie się zlepkiem niekoniecznie pasujących do siebie styli. Dowiedz się, jakie są popularne mity wnętrzarskie i bądź świadom ich istnienia!

Na pewno masz wokół siebie wiele osób, które służą swoim bogatym doświadczeniem, w takiej kwestii, jak budowa domu. Można z całą pewnością określić je mianem wujka lub cioci dobrej rady. Może to równie dobrze być kolega z pracy, który twierdzi że jest złotą rączką, lub przemądrzała znajoma. Nie bierz do siebie wszystkiego, co Ci powiedzą – możesz później gorzko tego pożałować. Często rady nie są zupełnie przydatne i tylko powielają mity wnętrzarskie, które nie są zgodne z rzeczywistością. Przykład? Nie warto dopłacać do rozwiązań zastosowanych w twoim domu – szczególnie wtedy, kiedy nie masz na nie dodatkowych pieniędzy. To pierwszy mit – jeżeli nie stać nas na kosztowne rozwiązania, warto jest znaleźć dodatkowe środki. Budowa domu to inwestycja, która powinna służyć nam przez długie lata – nie warto oszczędzać ani na materiałach budowlanych, ani na wyposażeniu wnętrza. Aby ustrzec się przed fuszerką, warto jest postawić także na sprawdzonych fachowców, którzy również nie powinni być najtańsi. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz postawić na rozwiązanie vintage, które nie kosztują tyle co nowe meble, a są bardzo stylowe i modne.

deweloper Szczecin

Na pewno nie raz ktoś powiedział ci, że dany styl architektoniczny jest ponadczasowy i nigdy nie wyjdzie z mody? To właśnie kolejny mit, który chcemy zdementować. Oczywiście myśląc o ponadczasowości, wiele osób ma na myśli biały kolor ścian oraz biały kolor mebli. W tym przypadku uniwersalność jest mylona z trendami. Może rzeczywiście kolor biały jest wykorzystywany przez osoby o różnym wieku, ale pamiętaj, że nic nie jest na zawsze. Mamy na myśli to, że biały jest bardzo brudzącym się kolorem – meble mogą szybko przestać być białe i zacząć być żółte. Warto jest powierzyć urządzenie swojego domu sprawdzonemu architektowi wnętrz, który sprawi, że będzie on spójny i przytulny. To właśnie on może podać ci kilka sprawdzonych przez siebie patentów oraz uchroni przed wpadkami.